Denník N

Doprastav má blízko k veľkej diaľničnej zákazke. Súperi zase nápad, ako to prekaziť

Cestu medzi Zvolenom a Lučencom majú stavať Doprastav, Strabag a Eurovia. Štátu neponúkli najlepšiu cenu, ale zabodovali v iných parametroch. Ich konkurenti sa teraz pokúšajú súťaž zvrátiť poukázaním na podozrenie, že víťaz mohol ísť do tendra v karteli.

Ďalší úsek rýchlostnej cesty R2 medzi Zvolenom a Lučencom má stavať združenie firiem Doprastav, Strabag a Eurovia. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) prijala ponuku Doprastavu, lebo ju vyhodnotila ako najvýhodnejšiu. Prvýkrát sa rozhodovala nielen na základe ceny, ale aj podľa kvality.

Doprastav a spol. dosiahli podľa NDS najvyšší počet bodov. Deväťkilometrový úsek Kriváň – Mýtna má podľa odhadov NDS stáť 234 miliónov eur bez DPH a dokončený má byť za štyri roky.

Víťazstvo Doprastavu však nie je definitívne. Konkurenčné firmy sa zrejme pokúsia výsledok napadnúť. A to tak, že NDS upozornia na majetkové prepojenie medzi členmi dvoch rôznych združení, ktoré podľa nich naznačujú podozrenia z kartelovej dohody.

Odoslať jej chcú list, ktorého text má Denník N k dispozícii. Neskôr ešte môžu podať námietku na Úrad pre verejné obstarávanie. Štát zatiaľ s Doprastavom a jeho partnermi zmluvu nepodpísal.

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Diaľnice a cesty

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie