Denník N

Prima banka zaútočila na hypotekárny trh. A na sadzbu 0,8 % sa dobre pripravila

Foto - JumpStory
Foto – JumpStory

Hypotéky budú na Slovensku ešte lacnejšie. Prima banka Slovensko začne od štvrtka dávať hypotéky každému pri trojročnej fixácii sadzby len za 0,8 percenta. Hoci Prima nepatrí k najväčším hráčom, je ich najväčším vyzývateľom a jej krok môže mať na trhu ďalšiu odozvu. 

 • Prima banka vie ponúknuť lacnejšie úvery ako konkurencia, lebo má veľký balík peňazí z emisie dlhopisov, ktoré nedávno predala so záporným výnosom.
 • Možno očakávať, že na Primu zareagujú iné banky, no majú obmedzený priestor.
 • Opatrenia NBS v oblasti zadlženosti budú mať menší účinok, pri nižších sadzbách je úverovateľných viac ľudí a môžu si aj viac požičať.

Prima banka ohlásila, že bude dávať nové hypotéky so sadzbou 0,8 percenta pri trojročnom fixe do konca februára budúceho roka. Znížila tak sadzbu, ktorá bola na úrovni rovného percenta. S nezmenenou jednopercentnou sadzbou zostala pri štvorročnom fixe.

Banka zaviedla aj päťročný fix, ktorý je takisto na úrovni jedného percenta. To jej pomôže, teraz mohla jej ponuka v zoznamoch rôznych porovnávacích portálov vypadávať. Štandardne si ľudia porovnávajú najmä päťročné a trojročné fixy, štvorročný v prípade Prima banky tak mohol zostať bez povšimnutia.

Prečo môže byť Prima lacnejšia ako konkurencia

 • Prima banka, ktorá patrí skupine Penta, minulý mesiac predala

  Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

  Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ Slavomír Molnár je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

  Alebo môžete .

Dnes na dennike.sk

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie