Denník N

Ekonomický newsfilter: Súťaž programov koalícia vzdala, podľa zástupcov podnikateľov má naj ponuku SaS

Foto - TASR
Foto – TASR
Váš technologický partner VNET je tu pre vás viac ako 20 rokov. Poďme robiť biznis spolu.

Dobrý deň,

predvolebný boj je na Slovensku taký tvrdý, že prvý muž kandidátky Smeru uprednostnil prvú televíznu debatu pred začiatkom rokovania šéfov vlád o európskom rozpočte. Včerajšok priniesol aj veľa ďalších vážnych tém a bizarností. Ekonomický newsfilter na 4 minúty čítania s tisíckou slov pripravil Oliver Brunovský.


1. V troch nezávislých hodnoteniach volebných programov vyhrala SaS, koalícia programy odflákla 

Krátko pred voľbami ponuku politických strán hodnotia viaceré nezávislé inštitúcie.

Pozreli sme sa na analýzy Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS), Podnikateľskej aliancie Slovenska (PAS) a Nadácie Zastavme korupciu, ktoré sa sústredili na ekonomickú časť programov, verejné financie a podmienky na podnikanie.

Neziskovky nemohli hodnotiť programy Smeru-SD a ĽSNS, ktoré volebné programy nezverejnili, nepotešili ich ani príliš stručné programy SNS a Mosta-Híd.

Na čom najviac záleží podnikateľom: PAS vlani v novembri sformulovala takzvané desatoro požiadaviek podnikateľov na politické strany.

Sú v ňom typické biznisové priority ako zníženie daní a odvodov z práce, odbúranie byrokracie a uľahčenie podnikania, podpora hospodárskej súťaže a otváranie spoločného trhu EÚ.

No na prvých miestach desatora má PAS zlepšenie vzdelávania, očistu verejného života a ďalej aj ozdravenie verejných financií, zvyšovanie efektívnosti verejného sektora a transparentnosť.

Vo všetkých troch inštitúciách dostal najlepšie hodnotenie program strany Sloboda a Solidarita.

Prečo najviac bodovala SaS:

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie