Denník N

Brusel kritizuje Slovensko aj za poukazy, cestujúci má mať právo si vybrať, či chce peniaze

Aktualizované 10. júla o 11.50 h

Skôr, ako slovenský parlament schválil, že cestovné kancelárie môžu odložiť klientom dovolenku na neskôr a nemusia im rýchlo vyplatiť peniaze, bolo jasné, že si za to vyslúžime poštu z Európskej komisie. Už v čase expresného prijímania novely zákona o zájazdoch totiž bolo známe, že štáty, ktoré urobili obdobný krok, zaň Brusel kritizuje.

Vtedy mala jeho kritika dvanástich štátov, ktoré chceli pomôcť cestovkám vydávaním poukazov namiesto výplaty peňazí, podobu upozornenia. To však naznačovalo, že ak štáty vo svojej legislatíve neumožnia klientom si vybrať, či chcú voucher na neskoršiu dovolenku alebo peniaze, môže prísť formálna výzva.

A tá do desiatich štátov – Slovensko je jedným z nich – prišla pred niekoľkými dňami, informovali o tom Hospodárske noviny. Komisia im zaslala formálnu výzvu, pretože ich

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ Spotrebiteľské Centrum je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Dnes na dennike.sk

  Koronavírus

   Problémy cestoviek

   Ekonomika, Slovensko

   Teraz najčítanejšie