Denník N

Na bratislavský obchvat sa neoplatí prísť bez diaľničnej známky, hoci automatické kamery tam ešte nie sú

V strede aktuálny minister dopravy Andrej Doležal (Sme rodina) a jeho predchodca Árpád Érsek (Most-Híd) pri strihaní pásky na nových úsekoch D4 a R7. Foto N - Tomáš Benedikovič
V strede aktuálny minister dopravy Andrej Doležal (Sme rodina) a jeho predchodca Árpád Érsek (Most-Híd) pri strihaní pásky na nových úsekoch D4 a R7. Foto N – Tomáš Benedikovič

Formálne je všetko v poriadku. Nové úseky bratislavského obchvatu sú označené ako diaľnica, a teda majú byť spoplatnené. Ibaže šoféri doteraz počúvali, že kým sa stavba nedokončí, bude platiť výnimka.

Viacerých vodičov zaskočila informácia, že za jazdu po čerstvo otvorenej prvej polovici bratislavského obchvatu treba platiť diaľničné známky. V minulosti totiž od oficiálnych orgánov prichádzali náznaky, že jazda po obchvate by mohla byť zadarmo, až kým nebude hotový celý.

Naznačovalo to ministerstvo dopravy a podobný dojem mohol vzniknúť aj z januárového vyjadrenia koncesionára.

„Existuje predbežná dohoda so štátom, že táto časť projektu nebude až do úplného otvorenia celého obchvatu spoplatnená. (…) Je to určitá satisfakcia pre šoférov za to, že ešte nebude dokončený celý projekt,“ povedal v rozhovore koncom januára dopravný manažér zo spoločnosti D4R7 Construction, ktorá robí PPP projekt pri Bratislave, Zdeněk Krejčí.

Čo na to ministerstvo

Projekt bratislavského obchvatu bude mať dokopy 59 kilometrov diaľnice. Od nedele je v prevádzke prvých 29,7 kilometra.

Na to, že za diaľnicu treba platiť

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Diaľničné známky

Obchvat Bratislavy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie