Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Zadlžená Arca hovorí vydržte, a jej veritelia aj tak inú možnosť nemajú 

Leaseplan logoLeasePlan Click&Drive – – Široká ponuka skladových vozidiel na operatívny leasing. Teraz v modernom on-line showroome. Nevlastnite. Jazdite! (inzercia)


Dobrý deň,

posledné týždne pribúda správ, ktoré v kontexte krízy možno považovať za optimistické. Predvčerom potešili predpovede zlyhania úverov obyvateľstva, ktoré sú menej dramatické, ako sa čakalo.

Profesia.sk zasa hlásila spamätávanie sa trhu práce a po temných predpovediach o ubíjajúcom suchu prišli včera aj dobré správy od poľnohospodárov.

Na druhej strane, kto vstúpil do krízy bez rezerv a vysoko zadlžený, ako napríklad Arca, má teraz len malú možnosť vysielať o sebe dobré správy.

Dnešný posledný augustový Ekonomický newsfilter má 900 slov, prečítate ho za štyri minúty. Pripravil Konštantín Čikovský.

Nasledujúci diel newsfiltra prinesieme v stredu 2. septembra.


1. Arca: po zmenkách ostali nesplatené aj dlhopisy

Slovenská investičná skupina Arca priznala ďalšie dlhy, ktoré nie je schopná splácať. V stredu sa skončila 14-dňová lehota, počas ktorej mala Arca splatiť 25,5 milióna eur zo svojej emisie dlhopisov.

  • Firma v listoch investorom priznáva neschopnosť dlh splácať, sľubuje im stretnutie, ale neavizovala žiadny konkrétny návrh riešenia.
  • Okrem dlhopisov nedávno Arca priznala, že nemá z čoho splatiť ani zmenky za 25 až 30 miliónov eur.
  • Úver 41 miliónov eur v Poštovej banke mala zasa Arca splatiť v júni. Keďže v tom čase už nedokázala splácať ani zmenky, je pravdepodobné, že sa s bankou len dohodla na predĺžení úveru. Pre banku zo skupiny J&T by to neznamenalo extra problém, keďže tvrdí, že má na úver dobré zabezpečenie.

Prečo to je dôležité:

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie