Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Cirkev a športovci nápad s testovaním prijali, podnikatelia to už neovplyvnia

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Dobrý deň,

predsedovi vlády Igorovi Matovičovi sa už druhý deň darí presadzovať myšlienku, že súkromné firmy a organizácie majú robiť prácu, na ktorú bolo pôvodne určené štátom vlastnené a riadené zdravotníctvo.

Namiesto toho, aby ministerstvo zdravotníctva testovalo ľudí a bojovalo so šírením choroby, majú aj majitelia posilňovní či barov teraz rozmýšľať, ako by mohli túto úlohu zobrať na seba.

Namiesto toho, aby sa diskutovalo, či si štát dokáže plniť svoje povinnosti a ako chce odškodňovať krízou postihnutých ľudí, sa bude na Slovensku najbližšie dni rozprávať o tom, či súkromné firmy a organizácie pod tlakom premiéra zvládli prebrať na seba úlohy štátu.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 970 slov, čo sú 4 minúty čítania. Pripravil Konštantín Čikovský.


1. Premiérovi prechádza nápad poveriť testovaním iných

Viaceré vplyvné cirkvi, športové zväzy a združenia podnikateľov postihnutých protipandemickými opatreniami včera dali najavo, že prijali návrh predsedu vlády Igora Matoviča a budú premýšľať, či dokážu zorganizovať plošné testovanie. Vyjadriť by sa mali do konca týždňa.

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Koronavírus

Plošné testovanie

Pomoc ekonomike

Ekonomika, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie