Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Korona mierne poľavuje a Matovič nesmierne rýchlo stráca

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Prichádzajú ŠKODA SCALA, KAMIQ a FABIA s balíkom benefitov 5 rokov pohody a cenovou garanciou na 12 mesiacov. Majte filipa a ušetríte až do 1500 €.


Neustále sa meniace opatrenia štátu na zastavenie šírenia koronavírusu, neistota a nervozita, ktoré sa rozrastajú v spoločnosti, čoraz viac ukazujú, ako veľmi Slovensku chýba jasný a verejne známy pandemický plán plus premyslená krízová komunikácia.

V čase, keď sa šírenie vírusu spomaľuje, z toho začína byť na nervy už aj samotná koalícia. Nehovoriac o biznise, ktorý si vôbec nevie plánovať, ako má ďalej fungovať.

Povíkendový Ekonomický newsfilter má 1250 slov na 5 minút čítania. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Z komunitného testovania zišlo, vyzerá to tak, že ho zrušili biskupi

V piatok sa malo rozhodovať o tom, či sa hotely, reštaurácie, fitnescentrá, kostoly a ďalšie neštátne subjekty zapoja do systému komunitného testovania svojich klientov štátom nakúpenými antigénovými testami.

Ešte predtým však autor myšlienky premiér Igor Matovič dostával viacero reakcií, ktoré ho upozorňovali na možné komplikácie. Zdá sa, že najviac zavážila tá od katolíckych biskupov, ktorá označila komunitné testovanie za „v praxi náročné“.

Zrušil teda všetky rokovania o tejto téme a zaštítený pandemickou komisiou prekvapujúco rozhodol o tom, že žiadne komunitné testovanie nebude, no zároveň sa opatrenia na celom Slovensku bez ohľadu na silu epidémie v jednotlivých regiónoch mierne uvoľňujú.

Ako budeme fungovať po novom (kým sa to znova nezmení):

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Iné podcasty Denníka N

Ekonomika

Teraz najčítanejšie