Denník N

Firma zo Spiša tvrdí, že dokáže vyrábať vodíkové autobusy už na budúci rok. Ministerstvo hospodárstva chce do troch rokov vlak

Midibus spoločnosti Rošero ešte nie je na vodíkový pohon. Firma je vraj v poslednej fáze vývoja. Ilustračné foto - Rosero.sk
Midibus spoločnosti Rošero ešte nie je na vodíkový pohon. Firma je vraj v poslednej fáze vývoja. Ilustračné foto – Rosero.sk

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) len v lete vyhlásil, že zo Slovenska urobí vodíkovú veľmoc. Zatiaľ čo slovenskí odborníci ešte patentujú svoje vynálezy, malá firma zo Spiša sa už podľa vlastných slov púšťa do výroby protypu vodíkového autobusu.

Prototyp slovenského autobusu a automobilu na vodíkový pohon v budúcom roku, vlak možno v roku 2023. Ministerstvo hospodárstva konkretizovalo časový horizont, v ktorom by sa Slovensko mohlo stať lídrom vo vodíkovej mobilite.

Slovenskí vedci patria k svetovej špičke vo vývoji kľúčovej technológie – zásobníka na vodík. Vďaka ich výskumu by mohol byť skonštruovaný tak, aby nemusel odolávať supervysokým tlakom, ako je to dnes. Registráciu slovenských vynálezov momentálne posudzuje Úrad priemyselného vlastníctva.

Prekvapením sú ambiciózne plány menej známeho výrobcu autobusov zo Spišskej Novej Vsi. Ten vyhlasuje, že svoj vodíkový prototyp vypraví na cesty už do niekoľkých mesiacov a do výroby sa pustí na budúci rok. Ak príde objednávka.

Kým ozelenie, ešte to potrvá

Vodík má podporu aj v Európskej únii, pretože pri jeho spaľovaní nevznikajú emisie CO2. To však zatiaľ neplatí o jeho výrobe. Takzvaný zelený vodík sa síce dá získať aj rozkladom vody (elektrolýzou), vyžaduje si to ale veľké množstvo elektrickej energie. A ak tá nepochádza z obnoviteľných zdrojov, samotný vodík nemá oveľa väčší ekologický prínos ako elektrina už dnes uskladnená v batériách.

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

    Doprava

    Klimatická kríza

    Richard Sulík

    Ekonomika, Slovensko

    Teraz najčítanejšie