Denník N

Ekonomický newsfilter: Aj Sulík chce zárez v ústave, trvá na daňovej brzde

Dobrý deň,

ani dnes sa zrejme nedozvieme, ako bude republika fungovať počas sviatkov. Každý ďalší deň odkladu zrozumiteľných obmedzení znamená viac infikovaných a mŕtvych, ale aj väčší chaos a neistotu podnikateľov aj ich zákazníkov.

Lepšia správa je, že minister Andrej Doležal by mal dnes predstaviť detaily pomoci pre cestovný ruch. Zatiaľ je známe len to, že by malo ísť o program, ktorý sa dá kombinovať s peniazmi získanými od štátu na zamestnancov a mal by sa odvíjať od veľkosti výpadku príjmov hotelov a podobných zariadení.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1050 slov, čo je približne 4 a pol minúty čítania. Pripravil Konštantín Čikovský.


1. SaS chce limit pre dane, ekonómovia nad tým prevracajú oči

Ekonomické špičky koalície ešte aj včera večer rokovali o tom, či pri zmene ústavného zákona o dlhovej brzde treba vytvoriť aj takzvanú daňovú brzdu.

Daňovú brzdu navrhuje SaS, rozumie sa ňou určenie stropu podielu všetkých verejných príjmov voči výkonu ekonomiky (HDP).

Prečo je to dôležité:

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Dane a odvody

Dlhová brzda

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na kanáli Denník E kdekoľvek počúvate podcasty

Ekonomika

Teraz najčítanejšie