Denník N

Ekonomický newsfilter: Pred Vianocami prituhuje aj okolo bývalých ministrov

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Podbean Player

Dobrý deň, keby nebolo NAKA a investigatívnych novinárov, mohli v dnešnom Ekonomickom newsfiltri prevažovať pozitívne zaujímavosti.

Medzi pozitívne zaujímavosti však v skutočnosti môžeme zaradiť aj krimi správy. Ak nám to, pravda, koalícia nepokazí a neuvoľní cestu garnitúre, ktorá by nepochybne opäť nadviazala na éru známu konštatovaním – skutok sa nestal.

Dnešný Ekonomický newsfilter je trochu iný, pretože je posledný pred koncoročnou prestávkou, v ktorej, ak to situácia dovolí, budeme namiesto denného filtrovania pripravovať týždenné súhrny.

Dnes sme na zachytenie diania potrebovali až 1500 slov, čo je 7 minút čítania. Pripravili Oliver Brunovský a Konštantín Čikovský.


1. V spore Enel vs Slovensko chcel vraj minister Žiga uplácať

Polícia obvinila bývalého ministra životného prostredia a neskôr ministra hospodárstva za Smer Petra Žigu, že sa pokúsil uplatiť sudkyňu Najvyššieho súdu, ktorá mala na starosti spor medzi štátom a Slovenskými elektrárňami (SE), vtedy ovládanými talianskym Enelom, o prenájom vodnej elektrárne v Gabčíkove.

Polícia sa opiera o výpoveď bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej. Tvrdí, že Žiga navrhol sudkyni úplatok 100-tisíc eur

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na kanáli Denník E kdekoľvek počúvate podcasty

Ekonomika

Teraz najčítanejšie