Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Začína sa aj slovenská vesmírna misia – aby už cesty neboli samý kráter

Ilustračné foto - TASR
Ilustračné foto – TASR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

[Pre predplatiteľov: tento víkend máte poštovné na naše knihy zadarmo.]

Dobrý deň, včera to bola dráma, aké tí starší z nás prežívali v 60. a 70. rokoch, keď sa odohrávali prvé dejstvá pretekov v ochutnávaní vesmíru.

Uplynuli desaťročia, no pristátie na Marse stále nie je samozrejmosť, pretože komplikovaný manéver po vyše polročnej ceste sa darí len polovici misií. NASA ho večer zvládla a ľudstvo je opäť o krôčik ďalej na ceste k využívaniu vesmírneho bohatstva.

Dovtedy však musí prežiť a tu je dobrá správa dnešného dňa –  podľa spoločnosti S&P Global Ratings je veľká nádej, že sa vakcinácia zrýchli, do začiatku leta by v Únii mohla byť zaočkovaná najmenej polovica dospelej populácie a všetci seniori už dokonca pred 1. májom.

Na Ekonomický newsfilter s 1150 slovami potrebujete necelých 5 minút čítania. Pripravil Oliver Brunovský.


1. S testami na cestu do práce môže byť problém, Volkswagen a niektoré samosprávy už budú testovať menej

Po viacerých samosprávach už aj prvý veľký podnik avizuje, že ďalej nebude vo veľkom robiť vlastné firemné testovanie antigénovými testami.

Volkswagen Slovakia včera odporučil zamestnancom, aby na testovanie využívali predovšetkým verejné miesta. Firemné testovanie považuje najväčšia firma na Slovensku už len za doplnkové.

Prečo je to dôležité:

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie