Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Ak veríte ekonómom, tešte sa na májové veľké uvoľnenie

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Dobrý deň,

vládna kríza pokračuje a jej závery sú nejasné. Aspoň však už v čiastočnom režime funguje vláda a parlament a aspoň najnutnejšie zmeny sa preto dejú.

Včera napríklad oznámili blízke zastavenie dovoleniek do zahraničia a predĺženie núdzového stavu.

A pre poriadok: minister práce Milan Krajniak včera podal demisiu a jeho funkciu dočasne prebral minister dopravy Andrej Doležal.

Minister hospodárstva Richard Sulík zasa povedal, že to bolo včera možno jeho posledné rokovanie vlády. A ak Igor Matovič do týždňa neodstúpi, poberú sa preč aj ďalší dvaja ministri nominovaní stranou SaS – ministri školstva a zahraničia.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1270 slov, čo je 5 a pol minúty čítania. Pripravili Konštantín Čikovský a Radoslav Tomek.


1. Väčšina prognóz verí, že covid porazíme na jeseň

Prvý veľký skok späť smerom k normálnemu životu príde s veľkou pravdepodobnosťou v máji. Otvoria sa všetky obchody, služby a reštaurácie budú zrejme môcť obsluhovať na vonkajších terasách. Predpokladajú to takmer všetci z desiatky slovenských ekonómov, ktorých sme sa pýtali na ich predpovede vývoja epidémie a opatrení proti nej.

  • Anketa bola anonymná, odpovedali v nej ekonómovia z najviac rešpektovaných verejných aj súkromných analytických inštitúcií – IFP, rozpočtová rada, NBS, Inštitút sociálnej politiky, Ineko, Iness, VÚB banka, CELSI, Tatra banka.
  • Nehovorili v nej, čo odporúčajú alebo čo by sa im páčilo, ale s akými scenármi rátajú pri tvorbe ekonomických prognóz.

Akú sú väčšinové predpovede konca epidémie?

V máji budeme môcť slobodne cestovať po celom Slovensku, otvoria sa všetky obchody a služby a k dispozícii budú aj vonkajšie terasy reštaurácií a barov.

Najneskôr v júli

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Koronavírus

Pomoc ekonomike

Ekonomika

Teraz najčítanejšie