Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Prečo Doležal nechce, aby sa o lukratívne posty pobila manažérska elita?

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Dobrý deň, situácia v koalícii je naďalej viac než komplikovaná, povedzme si preto radšej, ako to vyzerá s nádejami na ekonomické oživenie v Európe.

Kým na Slovensku zľahka opadáva druhá vlna pandémie, na našich susedov a hlavné trhy mohutne útočí tretia vlna poháňaná najmä nebezpečnými novými variantmi koronavírusu. A to až tak, že Francúzsko aj Nemecko už opäť korigujú vyhliadky na zlepšenie, Spojené kráľovstvo brzdí rezervácie zahraničných letných dovoleniek a analytici vidia hrozbu ďalšej stratenej letnej sezóny.

Ekonomický newsfilter na pondelok sme zostavili z 1200 slov, venujte mu tradičných 5 minút pozornosti. Pripravil Oliver Brunovský.


1. V rezorte dopravy je na pozície šéfov štátnych firiem naďalej biedna konkurencia

Po kritike málo transparentných výberových konaní na miesta šéfov najväčších štátnych firiem v rezorte dopravy a výstavby urobilo ministerstvo začiatkom marca predsa len krok navyše.

Verejne vyzvalo záujemcov, „ktorí majú záujem a majú čo ponúknuť“, aby sa prihlásili.

Napriek tomu sa na posty predsedu predstavenstva Národnej diaľničnej spoločnosti prihlásili len štyria záujemcovia, v Letových prevádzkových službách pozvali na pohovory piatich, do vedenia Železničnej spoločnosti Slovensko sa hlásia siedmi uchádzači.

Prečo je to dôležité:

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie