Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Holý chce v stavebnom konaní odpočítavanie – úradník bude mať 14 dní a dosť

Podpredseda vlády pre legislatívu Štefan Holý. Foto N - Vladimír Šimíček
Podpredseda vlády pre legislatívu Štefan Holý. Foto N – Vladimír Šimíček

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dexfinity.com – Ecommerce Akcelerátor. Skutočná výzva podnikania začína za hranicami. Nečakajte. Exportujte!


Dobrý deň, včerajší deň bude zrejme historický. Nielen preto, že sa vláda Igora Matoviča scvrkla hneď o dvoch kľúčových členov – Richarda Sulíka a Máriu Kolíkovú –, ale najmä preto, že prezidentka Zuzana Čaputová tvrdo a jasne vyzvala premiéra, aby odstúpil.

Tým sa pravdepodobne zavŕši rozklad vlády, ktorý sa začal už vlani v apríli, keď natruc Sulíkovi zriadili na pôde úradu vlády ekonomický krízový štáb bez vicepremiéra pre ekonomiku, pretože ním bol Sulík.

Sebazničujúci súboj pokračoval 11 mesiacov a, bohužiaľ, rukojemníkmi v ňom boli aj podnikatelia, trestaní neschvaľovaním potrebných opatrení iba preto, že patrili formálne pod gesciu Sulíkovho rezortu.

Vláda, ktorej chýba étos, nemá právo vládnuť. Ako by ďalej schvaľovala odškodňovacie zákony, pomoc pre postihnuté podnikateľské sektory alebo najnovšie revolučné zmeny v stavebných konaniach?

Ekonomický newsfilter z 1300 slov na 5 a pol minúty čítania pripravili Radoslav Tomek a Oliver Brunovský.


1. Vicepremiér Holý ukázal detaily návrhu zmien v stavebnom konaní

Začiatok budúceho roka sa už nestihne, no inak vyzerá predstava vicepremiéra pre legislatívu Štefana Holého (Sme rodina) o revolúcii v stavebnom konaní nádejne. Detailne o tom hovoril v rozhovore pre Denník E.

Základom zmien je úplne nová filozofia stavebného konania. Stavebný úrad už nemá

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie