Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Elitní ekonómovia poháňajú koalíciu, nech rýchlo urobí najdôležitejšiu prácu

Rokovanie parlamentu. Foto - NR SR
Rokovanie parlamentu. Foto – NR SR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dexfinity.com – Ecommerce Akcelerátor. Skutočná výzva podnikania začína za hranicami. Nečakajte. Exportujte!


Dobrý deň, zdanlivý pokoj trval na Slovensku sotva týždeň, aj ten nastolili skôr veľkonočné sviatky, ako zmena spoločenskej klímy.

Hegerova vláda sa od samého začiatku bude mať čo obracať, pretože popri konflikte, ktorý má zabudovaný vo svojom vnútri a ktorý sa prejavil okamžite pri agende odškodňovania firiem, už musí vysvetľovať aj zamestnávateľom ignorovanie ich pripomienok k plánu obnovy, mimovládke Transparency International Slovensko zasa utajovanie zmlúv o nákupe Sputnika V a najnovšie sa na koalíciu obrátila aj dvadsiatka elitných ekonómov s výzvou, aby rýchlo schválili dva najdôležitejšie zákony.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1050 slov, stačia vám 4 minúty vášho času. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Elita slovenských ekonómov sa snaží urýchliť ústavné zmeny, kým je koalícia jednotná

Výzvu slovenských ekonómov na urýchlené prijatie reforiem pre dlhodobú udržateľnosť verejných financií podpísalo včera 22 elitných slovenských ekonómov. Sú medzi nimi aj také mená ako profesor finančnej ekonómie na Chicagskej univerzite a člen Bankovej rady NBS Ľuboš Pástor, bývalí ministri financií Ivan Mikloš a Peter Kažimír, súčasný guvernér NBS, alebo aj bývalý guvernér NBS a šéf rozpočtovej rady Ivan Šramko.

O čo vo výzve ide: Ekonómovia upozorňujú na to, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie