Denník N

Ak sa bude odškodňovať, hotely a reštaurácie z toho môžu vypadnúť

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček
  • Reštaurácie a hotely by mohli mať problém čerpať z odškodňovacieho zákona, upozorňujú zástupcovia asociácie hotelov a reštaurácií aj ministerstva dopravy.
  • Prekážkou môže byť, že už získali kompenzáciu zo schémy na ministerstve dopravy a podľa pravidiel EÚ by nemali dostať peniaze na tie isté nekryté fixné náklady dvakrát. S takouto koncepciou rátalo pri príprave zákona ministerstvo hospodárstva.
  • Príprava zákona sa medzičasom presunula na ministerstvo financií, zatiaľ nie je jasné, ako by sa dala komplikácia riešiť ani ako bude zákon presne vyzerať.
  • Podľa pôvodných zámerov ministerstva hospodárstva by do novej pomoci mohli spadať reštaurácie a hotely, ktoré mali výpadok tržieb už od 30 % (v súčasnosti 40 %).

Tibor Kuklovský si dobre spomína na začiatky pandémie. Prevádzkuje dve reštaurácie v Malackách (Plzeňka Malacká a Plzeňská hodovňa). Od dediny Kostolište delia okresné mesto iba 4 minúty autom a práve tam v marci minulého roka identifikovali prvého nakazeného covidom-19 na Slovensku.

Obavy

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Cestovný ruch

Gastro a jedlo

Koronavírus

    Ekonomika, Slovensko

    Teraz najčítanejšie