Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Obchody sa možno o týždeň otvoria, ale to neznamená, že vláda môže v rozdeľovaní pomoci poľaviť

Premiér Eduard Heger pre predstavovaní novej schémy pomoci pre cestovný ruch. Foto N - Tomáš Benedikovič
Premiér Eduard Heger pre predstavovaní novej schémy pomoci pre cestovný ruch. Foto N – Tomáš Benedikovič

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dexfinity.com – Ecommerce Akcelerátor. Skutočná výzva podnikania začína za hranicami. Nečakajte. Exportujte!


Dobrý deň, podľa predsedu vlády Eduarda Hegera by sa už o týždeň mohli otvoriť všetky prevádzky, v ktorých zákazníci môžu mať po celý čas nasadený respirátor.

Presné detaily budú známe v stredu, premiér však vo včerajšom programe Na telo v TV Markíza avizoval, že by sa mohli otvoriť obchody, kaderníctva či napríklad nechtové salóny.

To je výborná a dlhoočakávaná správa, ale neznamená to, že vláda môže v rozdeľovaní pomoci poľaviť. Ako píšeme v dnešnom Ekonomickom newsfiltri, tým podnikateľom zo sektorov ako gastro a hotelierstvo, ktorí to dovtedy nevzdajú, nemusí pomoc pozerajúca sa len do minulosti stačiť. Nastal možno čas na netradičné riešenia, ktoré cielene zvýšia dopyt po službách.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1010 slov, stačia vám 4 minúty vášho času. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Štrajk MHD odzrkadľuje neochotu vlády míňať

Ak sa nestane niečo neočakávané, mestská hromadná doprava v Košiciach a Bratislave by mala mať dnes ráno pre štrajk hodinový výpadok. Tisíce ľudí, ktorí takto cestujú do práce alebo sprevádzajú deti do školy, sa stanú obeťou sporu samospráv a vlády o to, či má štát kompenzovať výpadky príjmov ich dopravných podnikov počas pandémie.

Prečo je to dôležité:

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie