Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Povinné zmluvné poistenie je v skutočnosti dobrovoľné, lebo štát na to kašle

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dexfinity.com – Ecommerce Akcelerátor. Skutočná výzva podnikania začína za hranicami. Nečakajte. Exportujte!


Dobrý deň,

náš reportér Ivan Haluza zosumarizoval oznámenia o 8 nových investíciách, ktoré v minulých mesiacoch dvíhali náladu v slovenskom priemysle. Pri tej príležitosti sa pýtal aj slovenských bankárov, či už necítia v správaní slovenských podnikov znova chuť investovať a rozmýšľať viac o rozvoji ako o prežití.

Špecialisti na korporátne úvery z troch najväčších slovenských bánk ešte reagovali rezervovane, ale napríklad Rastislav Puchala z KPMG už dal najavo solídny optimizmus. „Za posledné mesiace nám výrazne pribudlo klientov plánujúcich zaujímavé investičné projekty prakticky vo všetkých regiónoch Slovenska,“ hovorí riaditeľ zodpovedný za pomoc s investíciami.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 950 slov, čo sú 4 minúty čítania. Pripravil Konštantín Čikovský.


1. Štát ani neskúša vymáhať povinnosť poistiť si auto

Povinné zmluvné poistenie áut je na Slovensku povinné len na papieri. Kto sa rozhodne ho neplatiť, má len malú šancu, že ho k tomu štát donúti. Vo väčšine prípadov totiž nepoisteným majiteľom automobilov štát nedá žiadnu pokutu, hoci o nich vie.

Prečo to je dôležité: Na neplatičov doplácajú drahšími poistkami alebo menej kvalitnými službami ostatní motoristi, ktorí si plnia svoju povinnosť. Z ich peňazí sa potom platia škody spôsobené neplatičmi. Tie garančný fond potom môže vymáhať, ale k väčšine peňazí sa aj tak napokon nedostane.

Ako nefunguje vymáhanie povinného poistenia: Podľa

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Firmy

Investovanie, úvery, poistenie

Plán obnovy EÚ

Úvery

Ekonomika

Teraz najčítanejšie