Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Matovičova reforma je k živnostníkom tvrdšia ako akékoľvek návrhy doteraz

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Ford logoVymeňte staré auto za nové SUV Ford Puma a Kuga s cenovým zvýhodnením až do 9 600 eur. 


Dobrý deň,

premiér Eduard Heger vníma predstavenie zásad budúcej daňovo-odvodovej reformy zo strany ministra financií Igora Matoviča ako začiatok širokej a odbornej diskusie a vyjadrí sa k nemu, až keď ministerstvo materiál dopracuje a oboznámia sa s ním aj všetky koaličné strany.

Reformy sú potrebné a môže ekonomike veľmi pomôcť. Včera do pripomienkového konania vstúpila reforma stavebného práva s horizontom začiatku prvej fázy v polovici budúceho roka.

Plán obnovy a odolnosti, verme, prinesie ďalšie dôležité zásadné zmeny. Na všetky však potrebujeme pokoj, nadhľad, dostatok času na rozsiahlu odbornú diskusiu a napokon širokú konštruktívnu spoluprácu.

Ekonomický newsfilter na koniec týždňa má 1200 slov, čo je 5 minút čítania. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Živnostníci Matovičovi naznačujú, kde sú peniaze

Nielen premiér Heger, ale najmä ďalšie koaličné strany sú po heslovitom predstavení Matovičovej daňovo-odvodovej reformy rezervované a v tejto fáze zdôrazňujú, že návrhy videli prvýkrát na expremiérovej tlačovke.

Dohoda Matoviča s koalíciou bude potrebná, pretože jeho zámer hľadať podporu v opozícii, ak to bude nevyhnutné, už príkro odmietol predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. „Hlas

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie