Denník N

Ekonomický newsfilter: Protikorupčného ministra nakoniec zložila korupčná kauza

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič
Váš technologický partner VNET je tu pre vás viac ako 20 rokov. Poďme robiť biznis spolu.

Dobrý deň,

včera ohlásená demisia ministra pôdohospodárstva Jána Mičovského je dôkazom, že slušnosť a dobrý úmysel v politike nestačia. Nezvládnutie jedného z ekonomických rezortov totiž nie je iba zlyhaním jednotlivca, ale priamym dôsledkom personálnej nepripravenosti, v tomto prípade hnutia OĽaNO na vládnutie.

Mičovský teraz na čelo rezortu odporúča svojho štátneho tajomníka Martina Fecka. A premiér Eduard Heger bude musieť zvažovať rovnako starostlivo ako pri nahrádzaní bývalého ministra zdravotníctva, čo tento dôležitý rezort, vláda a Slovensko potrebujú.

Dnešný ekonomický newsfilter má 1250 slov, je to 5 a pol minúty čítania. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Minister Mičovský prekvapujúco končí, hoci už vlastne dlho presluhoval

Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský včera oznámil svoju demisiu, chystá sa ju podať v pondelok, teda posledný májový deň.

Rozhodol sa tak prevziať politickú zodpovednosť po tom, čo jeho nominantku na pozíciu riaditeľky Slovenského pozemkového fondu Gabrielu Bartošovú zadržala a obvinila NAKA v rámci vyšetrovania nových korupčných káuz Latifundista a Feudál.

Prečo je to prekvapujúce:

Dnes na dennike.sk

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie