Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Harmonogram prípravy a výstavby ciest je pre biznis nepoužiteľný

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Dobrý deň, agresívne výpady opozičných politikov sa usilujú spochybniť vyšetrovanie korupčných káuz. No vyšetrovatelia sa dostávajú čoraz ďalej pri dokumentovaní trestnej činnosti najvplyvnejších zločineckých skupín. Priznala sa už aj bývalá generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová a známa je už nielen celá hierarchia skupiny, ale čoraz viac sa vie aj o úlohe funkcionárov SNS v nej.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1200 slov, čo je 5 minút čítania. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Železničné eurofondy nám pravdepodobne utečú

V situácii, keď železničné trate na Slovensku chátrajú a železničiari sa sťažujú na nedostatok peňazí na ich opravy a modernizáciu, Slovensko zrejme nevyčerpá veľké európske dotácie na budovanie rýchlotratí na prepájanie Európy, o ktoré samo žiadalo.

Pred piatimi rokmi sme takto dostali možnosť získať 200 miliónov eur na prepojenie Bratislavy s českou hranicou, no teraz sa ukazuje, že z toho dokážeme využiť najviac 40 miliónov.

Čo sa stalo:

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie