Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Záhada Hegerových 8 miliárd na boj s covidom vyriešená

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

na Slovensku sa pravdepodobne začala tretia vlna pandémie, krivka výskytu koronavírusu začala po niekoľkomesačnom klesaní opäť stúpať. Vláda zatiaľ minula na boj s covidom – priamo a nepriamo – 8 miliárd eur a účet sa tak určite zvýši.

A o to rýchlejšie by politici mali pracovať na tom, aby sa čo najskôr zaočkovalo čo najviac ľudí. Koalícia však stále nevie, koľko by nezaočkovaní mali platiť za testy, ktoré im umožnia fungovať v normálnom režime. A nikam sa neposunula ani lotéria pre očkovaných, na ktorú chce štát vynaložiť milióny.

Dnešný letný Ekonomický newsfilter má 900 slov, venujte mu 4 minúty čítania. Pripravil Radoslav Tomek.


1 Konkurenčný boj bánk vedie k silnému refinancovaniu hypoték

Slováci si v poslednom čase čoraz viac refinancujú hypotéky, spôsobil to zosilnený boj medzi bankami o podiely na trhu. Počet refinancovaných úverov sa blíži k rekordnému roku 2016, keď zmena zákona znížila maximálny poplatok za predčasné splatenie hypotéky na 1 percento sumy úveru.

Národná banka Slovenska za týmto fenoménom vidí „obchodnú politiku konkrétnych bánk“. Aj keď nikoho nemenuje, môže ísť o Poštovú banku a najmä Prima banku. Tá má už dlhšie najnižšie sadzby na trhu a hradí aj sankčný poplatok pôvodnej banky. Okrem toho podľa informácií Denníka E dáva

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie