Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Ďalší z Pellegriniho ľudí má problém, kontrolóri postúpili polícii Rašiho riadenie kyberbezpečnosti

Bývalí vládni digitálni lídri Richard Raši a Peter Pellegrini. Foto - TASR
Bývalí vládni digitálni lídri Richard Raši a Peter Pellegrini. Foto – TASR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň, v drevárskej firme PRP pri Lučenci včera zaočkovali dvesto zamestnancov a členov ich rodín. V jednej z dvoch najväčších píl na Slovensku by tak mali mať podľa jej riaditeľa druhou dávkou zaočkovaných 80 % ľudí. Okres pritom patrí k najmenej zaočkovaným v krajine.

Program spolupráce štátu a firiem, ktorý priniesol už 3500 zaočkovaných, je jedna z ciest, ako si pomôcť v čase prichádzajúcej tretej vlny pandémie. Ešte stále je čas pripraviť sa na to, čo určite príde.
Letný Ekonomický newsfilter má dnes 1150 slov, venujte nám 5 minút vášho času. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Projekt kybernetickej bezpečnosti sa u Rašiho skončil trestným oznámením

Utajený štátny projekt kybernetickej bezpečnosti z éry premiéra Petra Pellegriniho bol aj po oficiálnom ukončení hotový na 2 percentá. Jeho cena sa navýšila o takmer tretinu a napriek vysokým nákladom ho neposudzoval Útvar hodnoty za peniaze.

To sú niektoré zo zistení Najvyššieho kontrolného úradu, ktorý koncom minulého roka preskúmal eurofondový projekt národného systému riadenia incidentov kybernetickej bezpečnosti. Detailné informácie si odeň vyžiadal Denník E potom, ako o prípade hovorila ministerka pre informatizáciu Veronika Remišová.

O čo išlo v projekte kyberbezpečnosti: Projekt za 53 miliónov eur sa sčasti

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie