Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: O čom Fico iba rozprával, to môže Heger zvládnuť. Rodí sa dôležitý impulz pre zdravotníctvo

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Dobrý deň, správou dňa pre biznis je vyhlásenie ministra financií Igora Matoviča, že na odškodňovací zákon pre podnikateľov postihnutých protipandemickými opatreniami štátu nie sú v rozpočte peniaze. Matovič sa opäť vyhovoril na svojho úhlavného kolegu vo vláde Richarda Sulíka, ktorý vraj nesúhlasil so zvyšovaním deficitu štátneho rozpočtu. V návrhu upraveného rozpočtu, ktorý Sulík oponoval, sa však s odškodňovacím zákonom nepočítalo.

Správou dňa zo svetovej ekonomiky je dosiahnutie dohody medzi Nemeckom a USA, ktorá umožní dokončenie Nord Streamu 2 na prepravu ruského plynu do Európy bez ďalších amerických sankcií. Ak Moskva plynovod zneužije ako politickú zbraň proti Ukrajine, uvalia na Rusko sankcie.

Letný ekonomický newsfilter má dnes 1030 slov, venujte mu 4 a pol minúty. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Návrh na obmedzenie zisku zdravotných poisťovní z verejného poistenia by mohol pohnúť trhom

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou prišiel na pondelkové rokovanie koaličnej rady s návrhom, aby zdravotné poisťovne mali určený maximálny strop zisku. Ročne by mohli na verejnom zdravotnom poistení zarobiť najviac 0,2 percenta.

Prečo je to dôležité: 

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie