Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Analytici vyrátali, koľko stojí dieťa

Ilustračné foto - JumpStory
Ilustračné foto – JumpStory

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

na Slovensku sa podľa ministerstva zdravotníctva začala tretia vlna pandémie. Krivka epidémie ešte len začína rásť, v nemocniciach to ešte nie je vidieť a všetky okresy zostávajú zelené.

Ale reprodukčné číslo, ktoré vyjadruje, koľko ľudí chorý človek nakazí, je už tretí týždeň nad kritickou hodnotou jeden a vírus sa šíri. Aj podľa Inštitútu zdravotných analýz sa pre jeho vysokú infekčnosť s variantom delta stretne každý. Ani tieto pochmúrne správy však nezvyšujú ochotu dať sa zaočkovať.

Štvrtkový letný ekonomický newsfilter má 1100 slov, čo je 5 minút čítania. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Slovenské Slido rastie aj po pohltení americkým gigantom

Slovenská firma Slido, ktorá prerazila s aplikáciou umožňujúcou cez mobil a počítač klásť otázky a dávať spätnú väzbu na poradách či prednáškach, rastie aj po tom, ako v ju v decembri kúpila jedna z najväčších IT firiem v USA, Cisco Systems. Tím startupu Slido je v rámci amerického gigantu nezávislý a od oznámenia akvizície sa zväčšil zo 150 na 200 ľudí, hovorí v rozhovore jej šéf, zakladateľ a donedávna najväčší vlastník Peter Komorník.

Slovenskej startupovej scéne sa v poslednom čase darí, aj keď na svojho prvého jednorožca, firmu s valuáciou presahujúcou miliardu dolárov, ešte čaká. Tým by mohla byť

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie