Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Krajniak chce prudko zvyšovať dôchodky, ale len tým, ktorí majú pracujúce deti

Foto - TASR
Foto – TASR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Dobrý deň,

piatkové letné vydanie Ekonomického newsfiltra má 1200 slov, čo je 5 minút čítania. Pripravil Konštantín Čikovský


1. Ambícia na ústavný dôchodkový zákon je definitívne mŕtva

Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak včera oznámil, že už sa ani nepokúsi presadiť ústavný dôchodkový zákon a namiesto toho bude do praxe presadzovať takzvaný rodičovský bonus.

Ten sa mu podarilo minulý rok dostať do ústavy tým, že Sme rodina vydierala zvyšok koalície, že ak to tam nedajú, neprejdú zmeny potrebné na reformu súdov.

Prečo je to dôležité: Minister zo Sme rodina prvý raz oficiálne priznal, že sa kompletne zosypal pôvodný koaličný plán na upratanie dlhodobo udržateľných dôchodkových princípov do ťažšie zmeniteľného ústavného zákona. Silou ústavného zákona tak budeme mať navyše oproti minulosti chránené len zmeny, ktoré zhoršujú stav verejných financií, nie tie, ktoré ho zlepšujú.

Čo je to rodičovský bonus a koľko stojí: Rodičovský bonus, respektíve rodičovský dôchodok, ako ho Krajniak aktuálne volá, je zvýšenie dôchodku pre seniorov, ktorých deti pracujú.

Dôchodca, ktorý má jedno pracujúce dieťa, dostane k dôchodku navyše okolo

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Dôchodky a dôchodkový vek

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Milan Krajniak

Ekonomika

Teraz najčítanejšie