Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Dôchodkový rodičovský bonus narazil na premiéra

Milan Krajniak. Foto - TASR
Milan Krajniak. Foto – TASR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

domácou ekonomickou udalosťou uplynulého týždňa bolo zverejnenie návrhu časti dôchodkovej reformy ministra práce Milana Krajniaka. Jej najkontroverznejším – a pre verejné financie najdrahším – bodom je nápad, aby pracujúce deti posielali časť svojich odvodov priamo na dôchodok rodičom. Krajniak zo Sme rodina na ňom trvá, a tak sa môžeme pripraviť na ďalší koaličný spor, ktorý sa dá pritom rozlúsknuť jednou excelovskou tabuľkou.

Čitateľov denného Ekonomického newsfiltra upozorňujeme aj na štart týždenného Firemného newsfiltra Denníka E. Skúsený reportér Ivan Haluza v ňom raz týždenne zhrnie najzaujímavejšie správy zo sveta slovenských firiem. Nájdete ho online vždy v piatok predpoludním.

Pondelkové letné vydanie Ekonomického newsfiltra má 1200 slov, čo je 5 minút čítania. Pripravil Radoslav Tomek


1. Krajniakov rodičovský dôchodcovský bonus narazil na premiéra

K ráznym kritikom návrhu dôchodkovej reformy z dielne ministerstva práce sa zaradil aj premiér Eduard Heger. Takzvaný rodičovský bonus, schému, podľa ktorej by pracujúci časťou svojich odvodov vylepšovali dôchodky svojich rodičov, je podľa neho vzhľadom na stav verejných financií nerealizovateľný, v rozhovore pre TASR ho nazval „holubom na streche“.

Prečo je to dôležité:
Rodičovský bonus je pre ministra práce Milana Krajniaka kľúčovou zložkou reformy. Zodpovedá totiž konzervatívnemu videniu sveta svojich autorov (na reforme pracoval aj bývalý kresťanský politik Vladimír Palko), ktoré sa točí okolo

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie