Denník N

Denník N dosiahol rekordný hospodársky výsledok

Vážení podporovatelia Denníka N,

dovoľte, aby som Vám dal vedieť, čo máme nové. Posledné mesiace boli pre nás obdobím radosti, keď nám pandemická situácia umožnila nielen stretnúť sa na prvom redakčnom večierku od Vianoc 2019, ale najmä obnoviť náš regionálny projekt. Vlani sme stihli len pilotný diel v Rožňave, teraz vyrazila redakcia N-ka do Martina, MichaloviecPrievidze. Na našich diskusiách v regiónoch sa zúčastnil premiér Eduard Heger, minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, exminister financií Ivan Mikloš a množstvo ďalších osobností, navštívili ich stovky divákov, priniesli sme desiatky článkov o lokálnych témach, stretli sme sa s mnohými z Vás. A už sa tešíme do ďalších miest.

V tomto období sa Denníku N podarilo dosiahnuť aj rekordný hospodársky výsledok:

Graf - Hospodárske výsledky Denníka N

Počet našich predplatiteľov po konci pandémie poklesol a momentálne je ich okolo 64-tísic (keď sme Vám takto písali naposledy, bolo to o štyritisíc viac). Hlavným dôvodom je, že vypršalo predplatné veľkej skupine študentov, ktorým ho v minulosti uhradili sponzori, a zatiaľ sa nám nepodarilo presvedčiť ich, aby si predplatné zaplatili sami, ani nájsť ďalšieho firemného donora. Pokiaľ by ste mali záujem takýto projekt podporiť (a záujem o zvýhodnené predplatné je medzi študentmi naozaj veľký), prosíme, napíšte nám.

Cestu k rastu predplatného však vidíme ako vždy v prvom rade v rozširovaní a skvalitňovaní obsahu – v tomto štvrťroku posilnil športovú redakciu Edward Szekeres, o bývaní bude písať Natália Žáková. Danka Ježíková posilnila knižné oddelenie, ktoré bude prinášať čoraz viac titulov.

Spomedzi knižných noviniek by som Vás rád upozornil na naše dva pôvodné tituly – Samo Marec a Veronika Prušová napísali dôležitú knihu Roky bezprávia: Neuveriteľný príbeh razie v Moldave. Tomáš Forró potvrdil povesť autora jedinečných reportáží a po knihe o konflikte na Donbase vydávame jeho titul Zlatá horúčka (Venezuela – od ropnej veľmoci k úpadku ľudskej civilizácie). Hitom sa stáva aj Kniha, ktorá vám možno zachráni život od Grahama Lawtona, ktorá prináša nový pohľad na zdravie, výživu a životný štýl.

Dúfam, že zvyšok leta prežijete v pohode a zdraví.

Všetko dobré.

Lukáš Fila
riaditeľ vydavateľstva

Ďalšie útoky na našu redakciu: Kaliňák po večeroch číha na Leška, Smer žaluje Martina M. Šimečku. Denník N v sledovaní každého kroku vlády nepoľaví, ale ak má pre vás práca našich novinárov a novináriek väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete prispieť na ich prácu a obranu v sporoch darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Dnes na dennike.sk

Hospodárenie Denníka N

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie