Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Koalícia tlačí na odvolanie Kažimíra, ale nemá na to páky

Foto N – Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

už o týždeň vychádza v našom vydavateľstve kniha rozhovorov nášho kolegu Tomáša Gálisa s Ivanom Miklošom. Čitateľ sa z prvej ruky dozvie, ako sa rodili reformy, ktoré na Slovensko priniesli kapitalizmus a neskôr aj euro, ale napríklad aj to, ako by niektoré reformné opatrenia dnes vysvetľoval bežným ľuďom s väčšou empatiou.

Aj keď z domácej politiky sa stiahol, Mikloš má stále čo povedať. Ak by sme verili facebookovému statusu Roberta Fica, má dokonca ambíciu nahradiť Petra Kažimíra na pozícii guvernéra centrálnej banky. Výzvy na odstúpenie súčasného guvernéra boli spolu so zmenami covidového automatu najdôležitejšími ekonomickými správami včerajška.

Stredajšie letné vydanie Ekonomického newsfiltra má 1000 slov, čo je necelých 5 minút čítania. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Koalícia nemá ako Kažimíra odvolať

V posledných dvoch dňoch sa ozývajú koaličné poslanecké hlasy vyzývajúce na odstúpenie či odvolanie guvernéra centrálnej banky Petra Kažimíra, ktorý ešte ako minister financií za stranu Smer šéfoval viacerým spolupracujúcim obvineným korupčníkom z rezortu. Dosiahnuť odvolanie jedného z dvoch desiatok ľudí, ktorí určujú menovú politiku pre stovky miliónov obyvateľov eurozóny, však nie je také jednoduché a má k tomu čo povedať aj Európska centrálna banka vo Frankfurte.

Aj keď v zákone o Národnej banke Slovenska sa píše, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie