Denník N

Dezinfoweb Hlavný denník museli škrtnúť zo zoznamu Konšpirátori.sk, taktika Čarnogurského mladšieho na súde uspela

Hlavný denník nemôže byť na zozname stránky Konšpirátori.sk označený za web "so sporným obsahom".
Hlavný denník nemôže byť na zozname stránky Konšpirátori.sk označený za web „so sporným obsahom“.

Sudkyňa neskúmala, či Hlavný denník šíri dezinformácie. Konšpirátori.sk sa sťažujú na zásah do slobody slova. Máme právo upozorňovať na nezmysly, hovorí Urbančík.

Hlavný denník, ktorý dlhodobo straší očkovaním alebo tvrdí, že „scenár pandémie korony údajne napísali Rockefellerovci“, nemôže byť viac uvedený na zozname Konšpirátori.sk ako web „so sporným obsahom“. Jeho námietkam vyhovel Okresný súd Bratislava I.

Sudkyňa Andrea Hrneková vydala neodkladné opatrenie, podľa ktorého musí byť z tohto zoznamu odstránený. Administrátori Konšpirátorov.sk tak vo štvrtok aj učinili a voči rozhodnutiu podali odvolanie.

Na základe podobného súdneho opatrenia museli predtým škrtnúť aj dezinformačný web Hlavné správy.

„Rozhodnutie súdu si nedokážeme vysvetliť a považujeme ho za absolútne neprimeraný zásah do slobody prejavu. Tak ako Hlavný denník má ústavné právo šíriť nezmysly, projekty, ako je náš, majú právo na to poukazovať,“ reagoval Ján Urbančík, predseda občianskeho združenia Konšpirátori.sk.

Ani v jednom prípade sudcovia doteraz neskúmali, či tieto weby šíria alebo nešíria dezinformácie. Vyhoveli argumentom advokátskej kancelárie syna bývalého premiéra, Jána Čarnogurského mladšieho, ktorá išla na vec okľukou

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Hoaxy a propaganda

Médiá

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie