Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Nezamestnanosť klesá pomaly aj napriek rastúcej ekonomike a voľným miestam

Ilustračné foto - TASR
Ilustračné foto – TASR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

obrovská kontajnerová loď Ever Given, ktorá pred niekoľkými mesiacmi zablokovala Suezský prieplav, to na spiatočnej ceste cez ten istý kanál zvládla bez nehody.

O reparát sa včera po malej zmene pravidiel pokúsila aj očkovacia lotéria. Svojho majiteľa našli štyri z losovaných piatich hlavných prémií. V porovnaní s minulou nedeľou to možno považovať za úspech – teda ak zabudneme, na čo má tento experiment za viac ako 20 miliónov poslúžiť.

Pondelkový letný Ekonomický newsfilter má 800 slov, čo sú necelé 4 minúty čítania. Pripravil Radoslav Tomek.

1. Covidový gastro manuál prináša povinnosť vybrať si prevádzkový režim aj v zelenom okrese

Štát zverejnil manuál fungovania počas covidu pre gastrosektor. Dokonca aj podniky v zelených, najbezpečnejších okresoch si musia vybrať jeden z režimov – pre všetkých bez rozdielu alebo pre očkovaných, otestovaných a po prekonaní covidu, alebo len pre očkovaných.

Manuál na 11 prehľadných stranách prináša otázky a odpovede pre prevádzkovateľov podnikov, ktorí donedávna tápali, ako si legislatívu zverejnenú len pár dní pred účinnosťou vyložiť v konkrétnych situáciách. Tu sú niektoré základné pravidlá:

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie