Denník N

Ekonomický newsfilter: Nárast inflácie je len dočasný, rast úrokov nehrozí, hovorí šéfekonóm NBS

Foto N - Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Dobrý deň,

minister financií Igor Matovič včera opäť pobavil, keď vyhlásil, že očkovacia lotéria spĺňa úlohu, pretože mala odmeniť zaočkovaných a nebola myslená ako prostriedok na zvýšenie zaočkovanosti. Vraj keď ľudí na očkovanie nemotivovala ani návšteva pápeža, tak to nemožno čakať ani od lotérie.

A pritom pandemická situácia sa pomaly, ale isto zhoršuje, počet oranžových okresov, v ktorých sa už aktivujú reštrikčné opatrenia, sa od pondelka zvýši o dva na 14. Navyše pribúdajú okresy mimo východu, pohoršili si Nové Zámky a Žiar nad Hronom.

Ekonomický newsfilter má dnes 950 slov, prečítate ho za 4 minúty. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Zrýchlenie inflácie je dočasné, nie je dôvod na paniku, hovorí hlavný ekonóm NBS

Prudký rast cien je len dočasný a ľudia sa nemusia báť, že centrálna banka na zrýchľujúcu sa infláciu zareaguje skorým sprísnením menovej politiky, hovorí hlavný ekonóm Národnej banky Slovenska Michal Horváth.

Medziročná inflácia na Slovensku sa v júli vyšplhala na 3,3 %, najviac od roku 2012. Potiahli ju najmä ceny potravín, pohonných hmôt a stavebných materiálov, ktoré sa odrazili vo vyšších nákladoch na bývanie.

Za cenovým vývojom stoja najmä

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie