Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Nárast inflácie je len dočasný, rast úrokov nehrozí, hovorí šéfekonóm NBS

Foto N - Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Dobrý deň,

minister financií Igor Matovič včera opäť pobavil, keď vyhlásil, že očkovacia lotéria spĺňa úlohu, pretože mala odmeniť zaočkovaných a nebola myslená ako prostriedok na zvýšenie zaočkovanosti. Vraj keď ľudí na očkovanie nemotivovala ani návšteva pápeža, tak to nemožno čakať ani od lotérie.

A pritom pandemická situácia sa pomaly, ale isto zhoršuje, počet oranžových okresov, v ktorých sa už aktivujú reštrikčné opatrenia, sa od pondelka zvýši o dva na 14. Navyše pribúdajú okresy mimo východu, pohoršili si Nové Zámky a Žiar nad Hronom.

Ekonomický newsfilter má dnes 950 slov, prečítate ho za 4 minúty. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Zrýchlenie inflácie je dočasné, nie je dôvod na paniku, hovorí hlavný ekonóm NBS

Prudký rast cien je len dočasný a ľudia sa nemusia báť, že centrálna banka na zrýchľujúcu sa infláciu zareaguje skorým sprísnením menovej politiky, hovorí hlavný ekonóm Národnej banky Slovenska Michal Horváth.

Medziročná inflácia na Slovensku sa v júli vyšplhala na 3,3 %, najviac od roku 2012. Potiahli ju najmä ceny potravín, pohonných hmôt a stavebných materiálov, ktoré sa odrazili vo vyšších nákladoch na bývanie.

Za cenovým vývojom stoja najmä

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie