Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Sotákove železiarne sú viac pripravené na zelenú dobu ako košický U. S. Steel

Elektrická oblúková pec. Foto - Železiarne Podbrezová
Elektrická oblúková pec. Foto – Železiarne Podbrezová

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

včera zaujal predseda Smeru Robert Fico, ktorý od vlády Eduarda Hegera žiada okamžitý plán na ozdravenie verejných financií. Argumentuje pritom najnovšou správou Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, ktorá upozorňuje na to, že v dlhodobej udržateľnosti verejných financií sme na chvoste Európskej únie. Zrejme sa nedočítal o pár odsekov ďalej, kde rada hovorí, že na neudržateľnú cestu sa štátna kasa vydala počas jeho premiérovania.

Denník E je práve v Brezne, a tak sme zmapovali situáciu u najväčšieho zamestnávateľa v okrese, v Železiarňach Podbrezová.

Štvrtkový ekonomický newsfilter má 950 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Železiarne Podbrezová sú na novú zelenú dobu lepšie pripravené ako U. S. Steel

Správy o tom, ako sa košický U. S. Steel snaží dohodnúť s vládou, aby výrazne prispela na výmenu uhoľných pecí za elektrické, zatienili dianie v rádovo menších Železiarňach Podbrezová.

Na strednom Slovensku sa elektrické pece používajú už desiatky rokov a fabrika, ktorá vyrába rúry zo železného šrotu, je aj preto lepšie pripravená na fungovanie v období zosilneného tlaku na znižovanie emisií.

U.S. Steel vlani minul na povolenky takmer 50 miliónov eur – trikrát viac ako v roku 2019. A ďalšie vo viac ako dvojnásobnej hodnote dostáva od štátu

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie