Denník N

Ekonomický newsfilter: Matovič sa podpísal pod požiadavky rozpočtových jastrabov, ktoré sami nedokážeme splniť

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

pondelkový Ekonomický newsfilter má 1200 slov, čo je 5 minút čítania. Pripravil Konštantín Čikovský.


1. Aj plyn bude drahší

Ceny plynu pre domácnosti vzrastú v budúcom roku aj v konzervatívnejšom odhade o približne 15 percent. Vyplýva to z aktuálnych cien plynu na európskych burzách, ktoré budú základom pre regulované ceny v roku 2022.

Prečo je to dôležité: Podobný nárast regulovanej ceny ako pri plyne je už istý aj pri elektrine na budúci rok. No kým pri elektrine má vláda ešte aké-také možnosti tlačiť na časť poplatkov, ktoré vstupujú do regulácie, pri plyne

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

  Dlhová brzda

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Rozpočet a dlh

  Ekonomika, Slovensko

  Teraz najčítanejšie