Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Minister Mikulec opäť skúša, ako by sa nám polícia mohla pozerať na účty

Minister vnútra Roman Mikulec. Foto - TASR
Minister vnútra Roman Mikulec. Foto – TASR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Dobrý deň,

Ekonomický newsfilter si počas návštevy pápeža Františka na Slovensku všimol aj fakt, že na košický Luník IX sa konečne popri hlave katolíckej cirkvi a hlave štátu Andrejovi Kiskovi (v roku 2016) dostal aj predstaviteľ exekutívy – predseda vlády Eduard Heger. Azda to pomôže zvýšiť záujem tejto koalície o riešenie problémov marginalizovaných skupín.

Druhou správou, na ktorú chceme upozorniť, sú deklarované zámery vlád Španielska, Grécka a Francúzska chrániť spotrebiteľov pred rýchlym rastom cien energií. Detaily zatiaľ nie sú známe, no určite sa oplatí ich sledovať aj preto, že aj na Slovensku inflácia rýchlo stúpa, v auguste vykázala medziročný nárast o 3,8 %.

Dnes má ekonomický newsfilter 1050 slov, venujte mu 4 a pol minúty. Pripravil Oliver Brunovský.


1. U Mikulca pokračujú v nebezpečnom goldplatingu

Ministerstvo vnútra navrhuje, aby policajti mohli už pri prešetrovaní priestupkov zisťovať údaje z bankových účtov. Zatiaľ sa to dá len pri trestných činoch. Tentoraz ide o novelu zákona o policajnom zbore, ku ktorej sa koncom minulého týždňa skončilo pripomienkové konanie.

Je to v krátkom čase už druhý pokus umožniť širokému okruhu policajtov na

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie