Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Holého skóre u ekonómov je 0:3

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kompot.sk najlepšie slovenské značky na jednej adrese. Vlastne na dvoch. A sú to tieto tri: Laurinská 19, Bratislava, www.kompot.sk a teraz aj Bory Mall.  (inzercia)


Dobrý deň,

o návrhoch reforiem vicepremiéra Štefana Holého píšeme v Denníku E často a podrobne, hoci čoraz viac sa zdá, že mu väčšina jeho iniciatív neprejde vôbec alebo prejde výrazne osekaná.

Ibaže ide o veľké agendy extra dôležité pre hospodárstvo –  o verejné obstarávanie, stavebné konania a nájomné bývanie.

Ak ich reforma bude nedokonalá, zaplatíme za to všetci rovnako, ako keď sa ukáže, že jeho návrhy je lepšie odložiť a začať odznova.

Piatkový Ekonomický newsfilter má 950 slov, čo sú 4 minúty čítania. Pripravil Konštantín Čikovský.


1. Holého návrhy odmietla aj rozpočtová rada

Nový spôsob podpory nájomného bývania, ktorý pretláča cez zákon strana Sme rodina, je natoľko nejasný, že podľa rozpočtovej rady nie je možné odhadnúť jeho dopad na verejné financie. Rada pre rozpočtovú zodpovednosť to spolu s veľkým množstvo ďalších výhrad a varovaní tvrdí v analýze, ktorú vypracovala na žiadosť poslaneckého klubu SaS.

Prečo to je dôležité: Mimoriadne kritické stanovisko rozpočtovej rady k novým plánom na podporu nájomného bývania prichádza po tom, čo návrh z dielne vicepremiéra Štefana Holého skritizovali v oficiálnom pripomienkovom konaní aj ministerstvo financií, aj Národná banka Slovenska.

A naopak, v prospech novej koncepcie bývania sa nevyslovila ani jedna rešpektovaná súkromná alebo verejná analytická inštitúcia.

Pripomienky rozpočtovej rady, centrálnej banky aj ministerstva financií sú vo väčšine argumentov rovnaké a natoľko zásadné, že by podľa nich bolo lepšie Holého návrh neschváliť a prerobiť odznova.

Hlavné výčitky:

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Bývanie

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Štefan Holý

Ekonomika

Teraz najčítanejšie