Denník N

Ekonomický newsfilter: Strašenie plánom obnovy prvý raz zabralo, SaS a OĽaNO sa dohodli na výdavkových limitoch

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

Americká centrálna banka Fed včera naznačila skoré obmedzenie svojich mimoriadnych politík na podporu americkej ekonomiky. Pre nás to znamená, že aj tam prevláda optimizmus v debate o posilňovaní svetovej ekonomiky po kríze a aj tam už berú vážne rýchlejší rast cien.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1200 slov, čo je 5 minút čítania. Pripravil Konštantín Čikovský


1. Výdavkové limity naštartujú zrejme v roku 2023

Rozpočet pre budúci rok by mal byť posledný, v ktorom ešte pre ministerstvá nebudú platiť takzvané výdavkové limity. Ide o čísla, ktoré budú napísané pre každé ministerstvo v zákone o rozpočte, a ktoré nebude môcť toto ministerstvo bez zmeny zákona prekročiť.

Dnes na dennike.sk

  Dlhová brzda

  Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

  Ekonomika

  Teraz najčítanejšie