Denník N

Firemný newsfilter: Hodorovský okúsi rakúsky adrenalín, Penta dosnívala o veľkom bratovi a naše byty už lákajú aj Japoncov

František Hodorovský vlastní aj veľký akvapark pri moravskom Mikulove. Foto - Aqualand Moravia
František Hodorovský vlastní aj veľký akvapark pri moravskom Mikulove. Foto – Aqualand Moravia

Po tridsiatich rokoch mlčania oligarcha František Hodorovský, ktorý v minulosti stál za množstvom veľkých podnikových krachov, poskytol médiám prvý rozhovor. V ňom uviedol, aj čo chystá do budúcna.

Penta, naopak, jeden zo svojich veľkých plánov pochovala. Partnera pre svoje stredoeurópske nemocnice s  polmiliardovými tržbami už ďalej nehľadá.

Čo všetko dôležité sa udialo tento týždeň v slovenských firmách, zhrnul Ivan Haluza do 2 150 slov, čo je 10 minút čítania.


 1. Hodorovský prvýkrát verejne prehovoril o svojom majetku a nových plánoch v rakúskom cestovnom ruchu

Kontroverzný muž slovenského biznisu František Hodorovský, ktorému v minulosti skončili v konkurzoch mnohé firmy vrátane jednej banky, sa posúva už aj do Rakúska. Za partnera si ho vybral investor, ktorý ide pri Neziderskom jazere investovať do adrenalínového aquaparku. Hodorovský to uviedol vo svojom rozhovore, ktorý cez email poskytol Indexu.

Prečo pri Hodorovskom treba zvýšiť ostražitosť:

  • Oligarcha má s cestovným ruchom za posledných zhruba 15 rokov široké skúsenosti a dnes je to jeho najsilnejšia brandža. Okrem toto, že spoluvlastní najväčšiu slovenskú firmu tohto odvetia Tatry mountain resorts, má majetkovú účasť aj v budove bývalého hotela H

    Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firemný newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie