Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Lobisti pôjdu na dve zmeny, štát má aj na záchranu firiem pred drahou energiou odloženú miliardu

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Prichádzajú ŠKODA SCALA, KAMIQ a FABIA s balíkom benefitov 5 rokov pohody a cenovou garanciou na 12 mesiacov. Majte filipa a ušetríte až do 1500 €.


Dobrý deň,

najprv dve dobré správy, ktoré sa včera objavili v novej vládnej prognóze výberu daní a odvodov.

Efektivita výberu DPH znova rastie a je najlepšia minimálne od obdobia pred prvou finančnou krízou v roku 2008.

No oveľa prekvapivejšie je, že minulý rok bol výpadok výberu daní napokon takmer nulový, hoci spočiatku sa čakalo, že štát počas neho vyzbiera o dve miliardy menej. A tento rok už rastú daňové príjmy štátu podľa výpočtu Inštitútu finančnej politiky tempom ako pred pandémiou.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1150 slov, čo je 5 minút čítania. Pripravil Konštantín Čikovský.


1. Koalícia nebude mať problém navrhnúť kompenzácie za vysoké ceny energií

Vládna koalícia zrejme v najbližších týždňoch zverejní viacero opatrení, ktoré za peniaze štátu zmiernia dosah vyšších cien energií na domácnosti, ale aj priemyselné firmy.

K dispozícii je teoreticky balíček až za miliardu eur, preto najbližšie dni budú pre lobistov priemyselných firiem vrcholom tohtoročnej sezóny.

Odkiaľ sa vzali peniaze:

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie