Denník N

Firemný newsfilter: Malé mesto má na investora lepší čuch ako Sulík, Mochovce spojazdní Austrálčan a Molnárovci vracajú úder

Ilustračné foto N - Tomáš Benedikovič
Ilustračné foto N – Tomáš Benedikovič

Uplynulý týždeň bol v slovenských firmách mimoriadne silný. Až s 12 novinkami Ivan Haluza zostavil firemný newsfilter na necelých 2 000 slov, čo je 9 minút čítania.


1. Strážske získalo pre drevospracujúci priemysel väčšiu posilu ako minister Sulík

Keď v lete minister hospodárstva Richard Sulík oznámil, že pre Rimavskú Sobotu získal nemeckého investora, ktorý tam v spracovaní ihličnatého dreva na stavebné komponenty zamestná vyše 400 ľudí, očakával iba pochvalu. No domáci drevári to ihneď skritizovali, lebo takýchto píl je v krajine už teraz priveľa a o ihličnaté drevo musia bojovať.

To nová investícia francúzskych drevárov z firmy Smart wood v Strážskom je pre domáci priemysel oveľa väčšia posila. Tí tam začnú vyrábať nanukové drievka z kvalitného bukového dreva, na spracovanie ktorého Slovensko nemá dostatok kapacít a často ho musí neopracované voziť do cudziny. Krajina má dosť kapacít iba na papierenské využitie menej kvalitného listnatého dreva.

Navyše tradičný chemický priemysel sa zo Strážskeho už dlhšie vytráca. Nový ekologickejší priemysel je vhodným doplnkom.

Fabrika pritom prijme stovku ľudí a okrem drievok bude produkovať aj energetické brikety.

Viac: Denne vyrobia v Strážskom vyše šesť miliónov nanukových drievok. Prichádza tam francúzsky investor (Ivan Haluza/E)


2. Dostavbe Mochoviec má väčšiu svižnosť a lepšiu povesť zabezpečiť manažér od protinožcov

Éra

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Firemný newsfilter

Firmy

Ekonomika

Teraz najčítanejšie