Denník N

V Bratislavskom kraji musí Arriva bleskovo získať vodičov, aby jazdili prímestské autobusy

Od polovice novembra preberá prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji spoločnosť Arriva, ktorá je najväčším dopravcom na Slovensku. Ilustračné foto - TASR
Od polovice novembra preberá prímestskú dopravu v Bratislavskom kraji spoločnosť Arriva, ktorá je najväčším dopravcom na Slovensku. Ilustračné foto – TASR

Časť vodičov firmy Slovak Lines odmieta za súčasných podmienok prestúpiť do Arrivy, ktorá preberá prímestskú dopravu v Bratislave. O ich služby majú záujem aj iní dopravcovia.

Približne o mesiac sa v bratislavskej doprave odohrá zmena, pri ktorej v tejto chvíli všetci zainteresovaní dúfajú, že ak si ju cestujúci všimnú, tak iba v dobrom.

Dopravca Arriva v pondelok podpísal desaťročnú zmluvu s bratislavskou župou na prevádzkovanie prímestských autobusov. Ich zástupcovia to oznámili na spoločnej tlačovej konferencii pred budovou župy.

„Nový dopravca bude musieť po uplynutí prechodného obdobia splniť štandardy, ktoré prinesú vyššiu kvalitu cestovania. Všetky autobusy budú klimatizované, nízkopodlažné a s bezplatným WiFi pripojením,” oznámil bratislavský župan Juraj Droba (SaS).

Od pondelka 15. novembra preberie Arriva stovky spojov medzi hlavným mestom a okolitými obcami a mestami.

Osobitne by mali spozornieť napríklad obyvatelia Rohožníka, Stupavy, Šamorína, Modry či ďalších oblastí s chýbajúcou železnicou, kde prímestské autobusy poskytujú jedinú hromadnú dopravu.

Títo a ďalší cestujúci budú do značnej miery odkázaní na akcieschopnosť spoločnosti Arriva, ktorá tieto služby

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Bratislavská integrovaná doprava

Doprava v Bratislave

Ekonomika, Slovensko

Teraz najčítanejšie