Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Slovenský Facebook zarába na podvodoch s fejkovými investíciami

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Ford logo Spoľahnite sa – vo Forde máme dostatok dodávok pre vaše podnikanie. Príďte si pre novú dodávku ešte dnes!


Dobrý deň,

začíname netradične – tromi radami od slovenskej firmy Slido, ktorú sme požiadali, aby zhrnula svoje skúsenosti s tým, ako viesť takzvané hybridné porady.

  • Vždy si pripomínajme, že ľudia, ktorí sa pripájajú online, sa môžu často cítiť znevýhodnení, pretože sa fyzicky nenachádzajú v kancelárii. Je pre nich ťažšie zapojiť sa do diskusie či vyjadriť svoj názor.
  • Vyvarujte sa bočných konverzácií v miestnosti. Pre ľudí, ktorí sú online, môže byť mätúce, keď sa ľudia v zasadačke rozprávajú tak, že ich nepočuť, alebo nevedia, o čom je reč. Toto sa týka aj situačného humoru či humorných poznámok.
  • Robte vedomé pauzy medzi jednotlivými časťami mítingu. Vaši online kolegovia sa často nevedia zapojiť do diania práve preto, že stále ktosi rozpráva. Naučte sa pracovať s tichom.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1200 slov, čo je 5 minút čítania. Pripravil Konštantín Čikovský.


1. Hľadá sa dobrovoľník, ktorý zaplatí dlhy po Slovakia Energy

Zmätok, ktorý vyvolal krach Slovakia Energy s jej 300-tisíc odberateľmi plynu a elektriny, pokračuje. Traja veľkí distribútori elektriny a štátny SPP sa zatiaľ nedohodli so štátom, kto zaplatí budúce straty týchto firiem najmä pri dodávkach elektriny postihnutým domácnostiam.

V čom je problém: Takzvaní dodávatelia poslednej inštancie zdedili klientov skrachovanej Slovakia Energy, pre ktorých však nemajú nakúpené energie. Technicky by nemal nastať problém, elektrina nevypadne, ide len o peniaze. Firmám totiž teraz hrozí,

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Energetika

Facebook

Ekonomika

Teraz najčítanejšie