Denník N

Ekonomický newsfilter: Slovenský Facebook zarába na podvodoch s fejkovými investíciami

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

začíname netradične – tromi radami od slovenskej firmy Slido, ktorú sme požiadali, aby zhrnula svoje skúsenosti s tým, ako viesť takzvané hybridné porady.

  • Vždy si pripomínajme, že ľudia, ktorí sa pripájajú online, sa môžu často cítiť znevýhodnení, pretože sa fyzicky nenachádzajú v kancelárii. Je pre nich ťažšie zapojiť sa do diskusie či vyjadriť svoj názor.
  • Vyvarujte sa bočných konverzácií v miestnosti. Pre ľudí, ktorí sú online, môže byť mätúce, keď sa ľudia v zasadačke rozprávajú tak, že ich nepočuť, alebo nevedia, o čom je reč. Toto sa týka aj situačného humoru či humorných poznámok.
  • Robte vedomé pauzy medzi jednotlivými časťami mítingu. Vaši online kolegovia sa často nevedia zapojiť do diania práve preto, že stále ktosi rozpráva. Naučte sa pracovať s tichom.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1200 slov, čo je 5 minút čítania. Pripravil Konštantín Čikovský.


1. Hľadá sa dobrovoľník, ktorý zaplatí dlhy po Slovakia Energy

Zmätok, ktorý vyvolal krach Slovakia Energy s jej 300-tisíc odberateľmi plynu a elektriny, pokračuje. Traja veľkí distribútori elektriny a štátny SPP sa zatiaľ nedohodli so štátom, kto zaplatí budúce straty týchto firiem najmä pri dodávkach elektriny postihnutým domácnostiam.

V čom je problém: Takzvaní dodávatelia poslednej inštancie zdedili klientov skrachovanej Slovakia Energy, pre ktorých však nemajú nakúpené energie. Technicky by nemal nastať problém, elektrina nevypadne, ide len o peniaze. Firmám totiž teraz hrozí,

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ceny energií

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na všetkých podcastových platformách

Facebook

Ekonomika

Teraz najčítanejšie