Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Konečne sme začali (trochu) bohatnúť, je najvyšší čas

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

lídri Európskej únie sa v noci na samite dohodli na spoločnom postupe a nástrojoch, ktoré by mali v krátkodobom horizonte pomôcť najviac ohrozeným občanom a európskym firmám a dlhodobo zvýšiť odolnosť  európskeho energetického systému. V záverečnom stanovisku sa hovorí aj o tom, že riešenia majú zohľadňovať aj rôznorodosť a špecifickú situáciu jednotlivých členských štátov.

Prekvapením samitu bola zmena postoja dosluhujúceho českého premiéra Andreja Babiša, ktorý išiel do Bruselu s odhodlaním obhájiť nedávne české zrušenie DPH na elektrinu a plyn, no napokon pomerne dlho blokoval dohodu požiadavkou na reguláciu trhu s emisnými povolenkami – aby sa s nimi v podstate nemohlo obchodovať. Ich vysoké ceny totiž aktuálne ohrozujú aj fungovanie podnikov Agrofertu. Samit však túto vec uzavrel len konštatovaním, že podozrenia na manipulácie trhu nechá preveriť.

Ekonomický newsfilter sme dnes zostavili z 1250 slov, venujte mu 5 minút. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Na Slovensku sa prebúdza záujem o investovanie

Čistý finančný majetok ľudí na Slovensku stúpol ku koncu júna medziročne o 17 percent, čo je v našej krajine nevídané – predchádzajúce roky rástol o 5 až 7 percent.

Je už najvyšší čas, pretože pri porovnávaní finančného bohatstva patríme v EÚ k najchudobnejším a krajiny ako USA a Švajčiarsko sú pre nás v nedohľadne.

Čo sa vlani zmenilo:

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie