Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Oprava gastrolístkov ukazuje, že koalícia má problém dohodnúť sa aj na maličkostiach

Predseda Národnej rady Boris Kollár (Sme rodina). Foto - TASR
Predseda Národnej rady Boris Kollár (Sme rodina). Foto – TASR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Dobrý deň,

ministri životného prostredia a pôdohospodárstva Ján Budaj a Samuel Vlčan včera predstavili kompromisný návrh reformy národných parkov, jednej z troch reforiem, ktoré sa rozhodol blokovať ich koaličný partner Sme rodina. V prvej fáze sa zmena dotkne len dvoch z deviatich parkov, kde už je hotová zonácia, ale či to bude stačiť Borisovi Kollárovi, sa ešte len ukáže.

Každá reforma zníži komfort nejakej skupiny ľudí, či už sú to pacienti, súdni úradníci, alebo majitelia pozemkov v národných parkoch. Vtedy však zafunguje Kollárov populistický inštinkt a predseda parlamentu sa „obetí“ zmien zastane aj za cenu vážnej roztržky v koalícii.

Ako píšeme nižšie, koalícia má problém dohodnúť sa aj na nevinnej oprave gastrolístkovej novely. A to ju ešte čakajú veľké reformy, od ktorých závisia miliardy z plánu obnovy Európskej únie. S predsedom koaličnej strany, ktorý neuznáva názory vzdelaných ľudí, to bude ešte veľký boj.

Ekonomický newsfilter na utorok má 1100 slov, prečítate ho za 5 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Poslanci opravujú gastrolístky tak, aby štát ušetril

Poslanci by dnes mali opraviť stav, ktorý daňovo zvýhodňuje gastrolístky pre zamestnancov v porovnaní s priamym finančným príspevkom na obed. Plánujú to však urobiť tak, aby štát ušetril: suma oslobodená od dane bude pre zamestnancov v oboch prípadoch rovnaká, ale na nižšej z dvoch terajších úrovní.

Ako je to dnes: Odborníci roky upozorňovali, že

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie