Denník N

Ekonomický newsfilter: Plány Matovičovho rezortu zdaniť investície do niektorých ETF fondov zneistili investorov

Ilustračné foto - TASR/AP
Ilustračné foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

jedenásť rokov po termíne avizovanom vtedajším premiérom Robertom Ficom sú Bratislava a Košice prepojené diaľnicou.

Poďakovať však treba nie Národnej diaľničnej spoločnosti, ktorej na diaľnici D1 stále chýba niekoľko desiatok kilometrov vrátane viacerých tunelov, ale maďarskej vláde. Včera slávnostne otvorila posledný úsek spájajúci maďarský Miškovec so slovenskou hranicou.

Ekonomický newsfilter na stredu má 1100 slov, prečítate ho za necelých 5 minút. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Ministerstvo financií chce odrazu zdaniť investície do niektorých ETF fondov

Veľkí aj drobní investori zneisteli po tom, ako ministerstvo financií zverejnilo svoj názor, že výnosy z investícií do niektorých ETF fondov by mali podliehať dani z príjmu. Prekvapivá správa prišla v čase, keď sa tento typ investícií pre nižšie poplatky a daňové zvýhodnenie v porovnaní s podielovými fondmi stáva čoraz populárnejší.

ETF je skratka pre

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Ekonomický newsfilter

  • Ekonomický newsfilter Denníka E píšu skúsení editori Oliver Brunovský, Ján Kováč a Radoslav Tomek
  • Nové vydanie sumáru najdôležitejších udalostí z ekonomiky a spoločnosti vychádza každý deň najneskôr o 7:00 ráno, súčasne so zverejnením na webe posielame aj newslettrovú verziu (aktivujte si odber tu)
  • Do 8:00 ráno garantujeme zverejnenie audioverzie pre predplatiteľov, ktorí si ho môžu vypočuť na webe alebo v aplikácii Denník N
  • Ostatní poslucháči si ho môžu vypočuť po 12:00 na kanáli Denník E kdekoľvek počúvate podcasty

Ekonomika

Teraz najčítanejšie