Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Bratislavský obchvat predsa len uvoľnil cesty

Nový Lužný most ponad Dunaj. Foto - TASR
Nový Lužný most ponad Dunaj. Foto – TASR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

pozitívnou správou z včerajšieho dňa je, že vláda pokračuje v nezmenenom zložení. Ministra hospodárstva Richarda Sulíka koalícia v parlamente podržala.

A hoci sa Slovensko podľa covid semaforu čoraz viac ponára do tmavých farieb, ani lockdown zatiaľ nehrozí. „Nie som presvedčený, že lockdown, kde by bolo takmer všetko zatvorené, by bol v tejto fáze pandémie efektívny,“ povedal v rozhovore pre Denník N hlavný hygienik Ján Mikas s tým, že k lockdownu nechcú pristúpiť ani politici. Kým nebude úplne preťažené zdravotníctvo, plné nemocnice a ohrozené poskytovanie starostlivosti, ekonomika má šancu fungovať. S pandémiou sa podľa neho treba popasovať prevenciou a správaním ľudí.

Dnešný Ekonomický newsfilter má 1170 slov, stačí vám 5 minút pozornosti a dozviete sa všetko podstatné. Pripravil Oliver Brunovský.


1. Bratislavský diaľničný obchvat je po prvých týždňoch prínosom

Nultý bratislavský obchvat je pre hlavné mesto a ľudí z jeho okolia v tejto chvíli prínosom. Ukazujú to dáta dopravných analytikov po prvých týždňoch zreorganizovanej premávky.

Výrazne sa zlepšila nielen dopravná situácia z južného smeru od Šamorína, ale svoje trasy si našli vodiči aj tam, kde sa v prvých dňoch po otvorení prejavili problémy – v Ivanke pri Dunaji a v Jarovciach. Citeľne voľnejšie sú aj cesty v juhovýchodných častiach mesta Vrakuňa a Podunajské Biskupice.

Prečo je na definitívne hodnotenie skoro:

  • Projekt bratislavského obchvatu D4 a rýchlostnej cesty R7 za 1,76 mld eur

    Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie