Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Sulík sa musí rozhodnúť, či štát znárodní SSE, aby sa vyhol jej kúpe Maďarmi

Ilustračné foto – TASR
Ilustračné foto – TASR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Investujeme iba do toho, čomu veríme. Zverte svoje financie do starostlivosti WOOD & Company


Dobrý deň,

pandemická situácia na Slovensku sa zhoršuje, a tak odborníci minulý týždeň predstavili svoj návrh na sprísnenie opatrení. Uvidíme, ako sa koaliční politici postavia k – na slovenské pomery radikálnym, inde štandardným – nápadom, ako sú covid pasy v zamestnaní alebo obmedzenie pohybu pre nezaočkovaných.

Na ministra hospodárstva Richarda Sulíka čaká ešte jedno rozhodnutie: čo robiť so snahou maďarskej štátnej firmy MVM kúpiť menšinový podiel v strategickej regionálnej energetickej distribučke.

Pondelkový Ekonomický newsfilter má 1 100 slov, čo je 5 minút čítania. Pripravil Radoslav Tomek.


1. Sulík je pod tlakom, aby stopol predaj SSE maďarskej štátnej firme

Koaliční partneri, opozícia aj zástupcovia zamestnávateľov žiadajú ministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby zvážil možnosť, že menšinový podiel v Stredoslovenskej energetike odkúpi štát a stane sa tak jediným vlastníkom jednej z troch regionálnych distribučiek elektriny. Reagujú tak na správy, že maďarská štátna firma MVM je vážnym záujemcom o kúpu 49 percent vo firme, a špekulácie, že je ochotná ponúknuť výrazne viac ako ostatní.

Minoritný podiel v SSE spojený s manažérskou kontrolou aktuálne vlastní Energetický a průmyslový holding Daniela Křetínskeho a Patrika Tkáča, ktorý ho kúpil v roku 2013.

Sulík je známy názorom,

Na čítanie potrebujete aspoň štandard predplatné.

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie