Denník N

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter: Matovič sa prebudil, začína sa veľká debata o odvodoch a daniach

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Dobrý deň,

v piatok popoludní parlament schválil nové opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Ich súčasťou je povinný OTP režim na všetkých pracoviskách v okresoch so zlou situáciou – a tých je aktuálne vyše 50. Kto sa odmietne testovať a nebude zaočkovaný ani po prekonaní covidu-19, nebude môcť chodiť do práce.

Prísne opatrenia by na druhej strane mali otvoriť cestu k uvoľneniu obmedzení v hoteloch, reštauráciách a ďalších službách aj v čiernych okresoch pre ľudí, ktorí sa dali zaočkovať alebo ochorenie prekonali. Na to však vláda musí upraviť covid automat, očakáva sa to zajtra.

Pozitívnou správou z víkendu je aj to, že z bratislavského obchvatu D4 je už otvorené všetko, čo sa otvoriť dalo. Teraz budeme čakať, kedy sa ho podarí prepojiť s diaľnicou D1. Je to však otázka rokov.

Ekonomický newsfilter na 1290 slov a 5 a pol minúty čítania dnes pripravil Oliver Brunovský.


1. Minister Matovič predstavil prvú tretinu daňovej reformy

K daňovo-odvodovej reforme sa predsa len schyľuje. Po takmer polroku od ohlásenia „Veľkého tresku“ netradične včera, teda v nedeľu, predstavil minister financií Igor Matovič jej prvú časť zameranú na podporu rodín.

Keďže ďalšie dve dávky majú nasledovať dnes a zajtra, zatiaľ nie je úplne jasné, do akej miery tieto návrhy naplnia ohlasovanú myšlienku daňovej revolúcie. Zatiaľ Matovič zverejnil len štyri opatrenia na podporu rodín a to, z čoho by chcel kryť navýšenie výdavkov štátu, ktoré predbežne vyčíslili na 1,2 miliardy eur ročne.

Ako má vyzerať rodinná časť daňovo-odvodovej reformy:

Dnes na dennike.sk

Logo Ekonomický NewsfilterEkonomický newsfilter

Ekonomika

Teraz najčítanejšie